Podnapilý řidič utekl z vozidla, tvrdil, že neřídil

Usednutí za volant osobního vozidla podnapilý se v sobotu brzo ráno nevyplatilo osmadvacetiletému řidiči z Benešovska. Muž se navíc pokusil o útěk před strážníky a tvrdil, že vozidlo neřídil. Událost však měla dostatek svědků, kteří viděli něco jiného.

V sobotu 1. prosince krátce po půl jedné ráno spatřil operátor městského kamerového systému v Krajinské ulici podivné manévry řidiče osobního vozidla značky Mercedes. Muž, který usedl za volant vozu, se totiž několik minut marně snažil rozjet. Když se mu zjevně obtížný manévr podařil, rozjel se do Hroznové ulice. V té době již na místo mířila hlídka městské policie, která zde vozidlo zastavila. Muž sedící za volantem se však zřejmě nehodlal se strážníky setkat. Rychle vystoupil z vozidla a odcházel pryč. Když strážníci muže na útěku zastavili, ukázal se důvod jeho podivného chování. Z jeho dechu byl totiž silně cítit alkohol. Osmadvacetiletý muž z Benešovska na dotaz strážníků sice přiznal, že pil alkohol, ale vozidlo údajně neřídil. Jeho tvrzení však vyvrátili hned dva svědci. Jedním z nich byla městská kamera, druhým pak samotný spolujezdec dotyčného řidiče. Provedení dechové zkoušky na alkohol řidič motorového vozidla opakovaně odmítl. Strážníci proto na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala.

Šetřením případu se budou nyní zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Za přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích hrozí muži pokuta od 25 do 50 tisíc korun. Zákaz řízení motorových vozidel ho pak čeká v délce trvání jednoho roku až dvou let.

Autor: Mgr. Věra Školková