Podnapilý řidič se proháněl městem téměř stokilometrovou rychlostí

Dvacetiletý muž usedl v sobotu dopoledne za volant osobního vozidla a rozjel se do ulic krajské metropole. Jeho jízda skončila v Haklových Dvorech. Tam ho za překročení rychlosti téměř o padesát kilometrů v hodině zastavili strážníci. Při řešení jeho závažného prohřešku proti zákonu zjistili, že chování řidiče ovlivnil alkohol.

V sobotu 10. listopadu v dopoledních hodinách dohlížela hlídka městské policie na dodržování nejvyšší povolené rychlosti v Haklových Dvorech. Krátce po půl jedenácté radar zaznamenal přijíždějící vozidlo zn. Renault, jehož řidič si s rychlostí skutečně starosti nedělal. Obcí přijížděl rychlostí 97 kilometrů v hodině. Strážníci vozidlo zastavili a řidiče vyzvali k předložení příslušných dokladů k řízení motorového vozidla. Řidič měl sice doklady v pořádku, stále se však ošíval a jeho neklidné chování vzbudilo u strážníků podezření, že rychlost nebude jediným jeho problémem. Provedením orientační dechové zkoušky na alkohol u řidiče se jeho chování vysvětlilo. Muž nadýchal 0,57 ‰ alkoholu. Strážníci celý případ předali k dalšímu šetření přivolaným policistům.

Za přestupek proti zákonu na provozu na pozemních komunikacích nyní hrozí dvacetiletému řidiči z Českých Budějovic pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun. Za volant pak neusedne po dobu šesti měsíců až jednoho roku.

Autor: Mgr. Věra Školková