Podnapilý řidič osobního vozidla prorazil závoru, nadýchal 2,30 ‰

Devětatřicetiletý muž z Českých Budějovic usedl v sobotu v noci po mnoha sklenkách alkoholu za volant osobního motorového vozidla. Ujel však sotva několik set metrů, když prorazil závoru u areálu betonárky U hada a zůstal stát. Svědkem celého incidentu byl zaměstnanec bezpečnostní ostrahy objektu, který okamžitě přivolal městskou policii. Opilý řidič nakonec skončil v poutech.

V sobotu 11. května v jedenáct hodin v noci vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o řidiči, který v důsledku divoké jízdy skončil v areálu betonárky U Hada. Strážníky na místě již čekal zaměstnanec bezpečnostní ostrahy objektu, který jim popsal celou událost. Při své obvyklé obchůzce spatřil, jak muž za volantem osobního vozidla Chrysler prorazil závoru uzavírající vjezd do objektu a po několika desítkách metrů pak zůstal stát. Když zjevně podnapilý řidič vystoupil vozidla, začal přítomného svědka verbálně napadat. To však již byli na cestě strážníci. Ti řidiče vozidla zastihli stále u svého havarovaného vozu. Když ho strážníci vyzvali k podání vysvětlení, muž se svěřil, že jede z večírku pořádaného nedaleko odtud. To potvrdil další muž, který se mezitím ke strážníkům přihlásil. Podle jeho slov byl řidičem jeho kamarád, který mu na výše zmíněném večírku dělal společnost. Ten však neuposlechl jeho rad a navzdory vypitému alkoholu usedl za volant.

Strážníci u řidiče následně provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s alarmujícím výsledkem 2,30 ‰. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na nedalekou služebnu Policie ČR. Výzva k nastoupení do služebního vozidla však zůstala bez reakce. Muž nejprve začal strážníky verbálně napadat, poté se dokonce snažil jednomu ze strážníků podkopnout nohy. Na Obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory se pak vezl ve služebních poutech. Zde ho strážníci předali do rukou přítomných policistů k dalšímu opatření. Muže nyní čeká sdělení obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: Mgr. Věra Školková