Podnapilý řidič osobního vozidla převážel dalších 5 cestujících

Zjevně podnapilý muž usedl v sobotu nad ránem za volant osobního vozidla zaparkovaného na Náměstí Přemysla Otakara II. Za ním nastoupilo do vozu dalších pět spolujezdců. Řidič se stačil rozjet, jeho jednání však neušlo bystrému oku městské kamery. V ulici F. A. Gerstnera ho zastavila hlídka městské policie. Sedmatřicetiletý Ukrajinec skončil v rukou policistů.

V sobotu 7. června ve čtyři hodiny ráno spatřil operátor městského kamerového systému na Náměstí Přemysla Otakara II. skupinu šesti zjevně podnapilých osob, které právě nastoupily do zaparkovaného vozidla zn. Audi. Řidič vozidla se poté rozjel do Biskupské ulice. Podezření, že muž za volantem s popíjením alkoholu nezaostával za ostatními, se okamžitě vydala prověřit hlídka městské policie. Strážníci vozidlo zastavili v ulici F. A. Gerstnera a řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla. Doklady řidiče byly v pořádku, následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj však ukázala výsledek 0,55 a 0,52 ‰. Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Sedmatřicetiletému cizinci nyní za přestupek podle zákona o provozu na pozemních komunikacích hrozí pokuta od 2 500 Kč do 20 000 Kč a zákaz činnosti v době trvání 6 měsíců až jednoho roku.

Autor: Mgr. Věra Školková