Podnapilý muž zastavoval provoz na Pražské třídě

Podnapilý muž zastavující provoz vzbudil značný rozruch v neděli ráno na rušné Pražské třídě. Zasáhnout museli strážníci. Muž se hlídce městské policie nesnažil ani vyhnout, sám začal otevírat dveře služebního vozidla. Tam se skutečně později usadil. To však jen do té doby, než ulehl na lůžko protialkoholní záchytné stanice.

Na oznámení o muži zjevně ovlivněném návykovými látkami vyjížděla hlídka městské policie v neděli 23. září krátce po sedmé hodině ranní na Pražskou třídu. Muž měl v blízkosti obchodního centra vstupovat do vozovky, zastavovat provoz a kopat do vozidel. Při příjezdu hlídky městské policie strážníci zahlédli zjevně zmateného muže, který se proti nim rychle rozběhl. Po zastavení okamžitě začal otevírat dveře služebního vozidla. Jakmile strážníci vystoupili, muž se uklidnil a usedl na okraj rušné komunikace. Muž byl zjevně zmatený a nebyl schopen souvislé komunikace. Strážníci ho následně podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, která ukázala výsledek 1,7 ‰. Kromě alkoholu však měly na chování muže pravděpodobně vliv i jiné návykové látky. Strážníci poté čtyřicetiletého muže z Českobudějovicka převezli k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Zda došlo jednáním dotyčného muže k poškození cizího majetku, bude předmětem dalšího šetření policistů z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října.

 Autor: Mgr. Věra Školková