Podnapilý muž vyvolával spory mezi účastníky koncertu, jeden skončil zraněním

Podnapilý muž narušující průběh koncertu na Náměstí Přemysla Otakara II. se dostal do křížku s několika jeho účastníky. Jedna výměna nevybíravých výrazů dokonce skončila postrkováním a pádem na zem jednoho z návštěvníků. Ten přitom utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření.

Ve čtvrtek 30. července v osm hodin večer vyjížděly hlídky městské policie na oznámení o podnapilém muži, obtěžujícím návštěvníky koncertu na Náměstí Přemysla Otakara II. Strážníky na místě očekával muž, který událost oznamoval. Označil jim muže s nejistou chůzí, který právě směřoval pryč z náměstí. Strážníci muže zastavili a vyzvali ho, aby setrval na místě. Muž se však začal ošívat a na dotaz strážníků k události tvrdil, že se ničeho nedopustil. Několik svědků však potvrdilo, že dotyčný muž obtěžoval návštěvníky koncertu a do jednoho z nich dokonce prudce strčil, až upadl na zem. Strážníci muže vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, kterou dotyčný odmítl. Mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala. Výtržník skončil na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Zda se šestatřicetiletý muž bude zpovídat z přestupku proti občanskému soužití nebo přečinu výtržnictví, bude předmětem dalšího šetření policistů z Obvodního oddělení Policie ČR – město. Muže navíc čeká správní trest za přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Autor: Mgr. Věra Školková