Podnapilý muž vydávající se za cizince předstíral, že nerozumí. Skončil na záchytné stanici

Šestačtyřicetiletý muž z Kladenska vzal svůj pobyt v jihočeské metropoli za špatný konec. Za narušování veřejného pořádku a snahu o napadení strážníků ho čekaly nemalé problémy. Už krátce po poledni skončil podnapilý v poutech na protialkoholní záchytné stanici.

Ve čtvrtek 3. ledna krátce po jedné hodině odpolední procházela hlídka městské policie Hroznovou ulicí. Strážníci již z dálky uslyšeli hlasitý mužský hlas. Vzápětí zjistili, že hlasité výkřiky patří muži sedícímu na chodníku. Vedle něj ležela prázdná lahev od tvrdého alkoholu. Když strážníci muže vyzvali, aby přestal narušovat veřejný pořádek, muž předstíral, že neslyší. Pokračoval písní v německém jazyce a snažil se strážníky přesvědčit, že je cizinec. Jenomže k jeho ztišení nestačily ani výzvy v cizím jazyce. Muž se však po chvíli sám prozradil. Ukázalo se, že mluví dokonalou češtinou. Jeho pokřikování však neustalo. Po příjezdu automobilové hlídky městské policie muž přitvrdil a začal vulgárně napadat přítomné strážníky. Když se proti nim začal divoce ohánět rukama, skončil ve služebních poutech. Ani poté se však nevzdával a snažil se strážníky napadnout kopy nohou. Ti ho poté převezli k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Zdravotníci šestačtyřicetiletého muže ještě před umístěním na lůžko podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,3 ‰ alkoholu.

Šestačtyřicetiletý muž z Kladenska se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ten mu hrozí pokuta do 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková