Podnapilý muž udeřil sklenicí do služebního vozu a dal se na útěk

Skupina osob popíjející alkoholické nápoje v blízkosti výdejového okna v Hroznové ulici vzbudila ve čtvrtek večer pozornost operátora městského kamerového systému. Pití alkoholu je totiž v těchto místech zakázáno obecně závaznou vyhláškou města. Při jednání strážníků na místě se však jeden ze zúčastněných rozhodl, že poškodí jejich služební vozidlo úderem do bočního okna. Následný útěk se mu nezdařil. Skončil v poutech strážníků. Osmadvacetiletého muže z Plzeňska čekají potíže se zákonem.

Ve čtvrtek 29. dubna v deset hodin večer vyjížděly hlídky městské policie do Hroznové ulice, kde městská kamera zaznamenala skupinu osob popíjejících alkoholické nápoje. Strážníci všechny přítomné na místě poučili, že v těchto místech je pití alkoholu obecně závaznou vyhláškou města zakázáno a po vyřešení přestupku domluvou je vyzvali k opuštění místa. Jeden z přítomných mužů se vydal k odchodu až po opakovaných výzvách strážníků. Přitom se náhle zastavil u stojícího služebního vozidla městské policie a sklenicí, kterou držel v ruce, udeřil do bočního okna. Poté se dal na útěk. Strážníci ho okamžitě dostihli a nasadili mu služební pouta. Provedení orientační dechové zkoušky na alkohol muž odmítl. Strážníci mezitím zjistili, že úderem sklenicí si muž způsobil krvácivé zranění na ruce. Na místo proto přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ho převezla k lékařskému ošetření do zdravotnického zařízení.

Osmadvacetiletý muž z Plzeňska se bude za odmítnutí orientačního vyšetření na alkohol zpovídat z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Za ten mu hrozí pokuta až do 50 tisíc korun. Případem poškozeného služebního vozidla městské policie se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR – město.

Autor: Mgr. Věra Školková