Podnapilý muž si vyrazil do baru s plynovou pistolí

Dvaačtyřicetiletý muž si ve čtvrtek večer notně přihnul alkoholu. V jednom z barů v centru města pak začal nevybíravým způsobem napadat obsluhu. Na výzvy k opuštění baru však nereagoval, vyvést ho museli až strážníci. Muž se však do baru vrátil. Dokonce s plynovou pistolí. Skončil v rukou policistů.

Ve čtvrtek 6. června krátce po deváté hodině večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži obtěžujícím zaměstnankyni baru do Plachého ulice. Strážníci na místě zjistili, že zjevně podnapilým výtržníkem je dvaačtyřicetiletý muž z Českých Budějovic. Zaměstnankyně baru se strážníkům svěřila, že dotyčný muž jí opakovaně verbálně urážel a svým chováním obtěžoval ostatní zákazníky. Na její výzvy, aby místo opustil, však muž nereagoval. Uposlechl až výzvy přítomných strážníků. Ti osobně dohlédli na jeho odchod do nedalekého bydliště.

Případ tím však neskončil. O půl hodiny později strážníci vyjížděli na oznámení, že podnapilý host se do baru vrátil a scénář se opakuje. Tentokrát si však dvaačtyřicetiletý muž sebou přibalil plynovou pistoli. Když strážníci vešli do provozovny, muž ležel na zemi, zbraň odhozená opodál. Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Autor: Mgr. Věra Školková