Podnapilý muž si ustlal v autobusu, po řidiči linky jedoucí do Nemanic chtěl, aby ho odvezl na Máj. Skončil na záchytné stanici.

Značně podnapilý muž si v úterý v noci ustlal ve voze městské hromadné dopravy a na telefonu si přehrával hlasitou hudbu. Řidiči autobusu se však pasažéra nedařilo vykázat. Ten totiž trval na tom, aby ho řidič odvezl z Nemanic na Máj, kam měl původně namířeno. Skutečnost, že autobus má určenou pevnou trasu, nedokázal pochopit. Pětadvacetiletého muže vyvedla z autobusu až hlídka městské policie. Dotyčný skončil s téměř 3 ‰ alkoholu na záchytné stanici.

V úterý 3. května krátce před půlnocí vyjížděla hlídka městské policie do Nemanic na oznámení o muži cestujícím autobusem MHD, který porušuje přepravní řád přehráváním hlasité hudby a poleháváním po sedačkách autobusu. Ke strážníkům se na zastávce přihlásil řidič autobusu, který poukázal na zjevně podnapilého muže ležícího uvnitř. Strážníkům dobře známý pětadvacetiletý muž na jejich výzvu vystoupil z autobusu. Svěřil se s tím, že jeho původní cíl bylo sídliště Máj. Jenomže když zjistil, že autobus jede jinam, požadoval po řidiči, aby ho odvezl tam, kam chce on. Strážníci mezitím zjistili, že dotyčný muž domů nedojde. Při chůzi totiž nekontrolovaně vstupoval do vozovky. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 2,81 ‰. Strážníci proto muže převezli k vystřízlivění na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

Autor: Mgr. Věra Školková