Podnapilý muž se chtěl v obchodním centru utkat se strážníky, skončil v poutech na záchytné stanici

Popíjení alkoholu, obtěžování zákazníků a vykonávání potřeby ve veřejných prostorách obchodního centra v Nádražní ulici si v sobotu dopoledne vyžádalo zásah českobudějovických strážníků. Osmatřicetiletý muž z Jindřichohradecka se dokonce chtěl utkat se strážníky v souboji. Skončil v poutech na záchytné stanici. Tím však pro něj případ neskončil.

V sobotu 25. února krátce po desáté hodině dopolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži, který má v obchodním centru Mercury popíjet alkoholické nápoje, vykonávat zde osobní potřebu a hrubě obtěžovat ostatní zákazníky. Strážníky na místě kontaktoval zaměstnanec bezpečnostní služby, který je nasměroval k autobusovému nádraží. Dotyčný muž, který sotva stál na nohou, však se strážníky odmítal spolupracovat. Na výzvu strážníků k odchodu nereagoval a s výzvou k boji si začal svlékat bundu. Strážníkům se mezitím podařilo muže přesvědčit, aby s nimi dobrovolně opustil budovu. Tím však jeho spolupráce skončila. Jeho opakované výpady proti strážníkům pro něj nakonec skončily nasazením služebních pout. Výzvy k provedení orientační zkoušky na alkohol se též nesetkaly s žádnou odezvou. Strážníci muže následně převezli k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici, kde ho předali do rukou zdravotnického personálu.

Osmatřicetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z několika přestupků proti veřejnému pořádku, přestupku proti občanskému soužití a za odmítnutí orientačního vyšetření i z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková