Podnapilý muž ohrožoval kolemjdoucí, na záchytku musel být převezen v poutech

V pátek 31. ledna krátce před osmou hodinou večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o podnapilém muži před budovou vlakového nádraží, kde se snažil vyvolat konflikt s náhodnými kolemjdoucími. Na místo události byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

Při příjezdu strážníků muž ležel na zemi a měl viditelné poranění v oblasti hlavy. Naštěstí byl při vědomí a s hlídkou komunikoval. Dle oznamovatele byl před příjezdem strážníků agresivní a pokusil se vyvolat několik konfliktů. K žádné potyčce však nedošlo. Nedokázal totiž udržet rovnováhu a vlastní nohy mu byly překážkou. Při jednom z pádů a pokusů znovu vstát se udeřil do hlavy a zůstal ležet. Hlídka sedmapadesátiletému muži z Tábora poskytla první pomoc a na místo přivolala posádku ZZS, která ho za asistence strážníků převezla do českobudějovické nemocnice. Vše nasvědčovalo tomu, že samotné ošetření proběhne v klidu, jenomže podnapilý muž byl během pár krátkých okamžiků znovu v ráži. Začal být opět agresivní a svou zlobu nasměroval proti ošetřujícímu lékaři. Strážníci byli připraveni a zasáhli včas. Proti muži použili donucovací prostředky a nasadili mu služební pouta. Lékař poté rozhodl o umístění muže na protialkoholní záchytnou stanici, kam byl po ošetření převezen. Muž nadýchal 2,59 promile.

Událost byla předána ke správnímu orgánu českobudějovického magistrátu k dalšímu řešení. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a hrozí mu pokuta až 10 tisíc korun.