Podnapilý muž obtěžoval zákazníky restaurace, skončil v poutech

Podnapilý muž, který obtěžoval ostatní hosty v jedné z restaurací v centru města, skončil v poutech strážníků. Ve čtvrtek krátce po poledni vyjížděla hlídka městské policie na oznámení obsluhy jedné z restaurací na Náměstí Přemysla Otakara II. o zákazníkovi, který obtěžuje ostatní hosty i personál hlasitým pokřikováním. Muž byl již při příchodu značně podnapilý a zaměstnanec provozovny mu odmítl nalít další alkohol. Na výzvu, aby podnik opustil, muž nereagoval a snažil se vynutit si svou objednávku.

Strážníci na místě nalezli muže, který seděl u stolu a pokřikoval na ostatní hosty. Na výzvu strážníků k předložení osobních dokladů se vyjádřil pouze rozhazováním rukama a vykřikováním v cizím jazyce. Následně však česky strážníkům sdělil, že žádné doklady nemá. Strážníci proto muže poučili o tom, že ho ke zjištění jeho totožnosti předvedou na služebnu Policie ČR. To se však muži nelíbilo a odvětil, že nikam nepojede. Náhle zamířil k východu a snažil se strážníkům uniknout. Ti muže zastavili s použitím donucovacích prostředků a v poutech ho převezli na služebnu odboru cizinecké policie.

Přítomní policisté zjistili, že se jedná o čtyřicetiletého občana z Ukrajiny. Ten se nyní bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci správnímu orgánu. Za přestupek hrozí muži pokuta do 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková