Podnapilý muž v hale vlakového nádraží nadýchal 3,34 ‰ alkoholu, skončil v poutech na záchytné stanici

Podnapilý muž obtěžoval ve čtvrtek odpoledne ostatní cestující v hale vlakového nádraží. Na výzvy místní ostrahy k opuštění budovy však nereagoval. Zasáhnout musela hlídka městské policie. Muž však nehodlal ustoupit a jeho agresivní výpady proti strážníkům skončily nasazením služebních pout. Skončil na protialkoholní záchytné stanici, kde nadýchal 3,34 ‰ alkoholu. Po vystřízlivění čekají třiačtyřicetiletého muže potíže se zákonem.

Ve čtvrtek 9. prosince krátce před druhou hodinou odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém agresivním muži v hale vlakového nádraží. Zdejší bezpečnostní pracovnice strážníkům poukázala na přítomného muže, kterého strážníci dobře znali. Třiačtyřicetiletý muž neustále nesrozumitelně vykřikoval a mával kolem sebe rukama. Provedení orientační dechové zkoušky na alkohol však odmítl a nadále svým jednáním ohrožoval sebe i své okolí. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Nechtěný pobyt však dotyčný muž razantně odmítal a aktivně se převozu bránil. Strážníci proti němu použili donucovací prostředky a na záchytnou stanici se vezl v poutech. Zdravotnickému personálu se před umístěním muže na lůžko podařilo u něj provést orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 3,34 ‰.

Tím však případ pro třiačtyřicetiletého muže neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková