Podnapilý muž obtěžoval cestující v autobusu, strážníci ho museli vyvést v poutech

Potíže se silně podnapilým mužem ve voze městské hromadné dopravy řešili českobudějovičtí strážníci ve čtvrtek večer. Jim známého třiačtyřicetiletého muže museli z autobusu vyvést v poutech. Muž skončil v rukou zdravotníků. Po vystřízlivění se bude zpovídat z několika přestupků.

Ve čtvrtek 21. října v deset hodin večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení dispečerky dopravního podniku o podnapilém spícím muži ve voze linky č. 1. Strážníci tento autobus zastihli v zastávce Nádraží. Řidič poukázal na spícího muže bez ochrany dýchacích cest, který měl před usnutím verbálně napadat ostatní cestující. Když ho však řidič autobusu vykázal z přepravy, muž na výzvy nereagoval. Nereagoval však ani na výzvy strážníků, kteří ho mezitím probudili, a nepomohla ani výstraha o použití donucovacích prostředků. Strážníci ho proto vyvedli z autobusu v poutech. Z dechu třiačtyřicetileté muže byl sice silně cítit alkohol, provedení orientační dechové zkoušky na alkohol však odmítl. Strážníci mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ho za jejich asistence v sanitním vozidle převezli do zdravotnického zařízení.

Po vystřízlivění se bude třiačtyřicetiletý muž zpovídat hned z několika přestupků. Kromě přestupku podle zákona o ochraně veřejného zdraví a podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek i z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Autor: Mgr. Věra Školková