Podnapilý muž narušoval veřejný pořádek, při zásahu strážníků nešetřil nadávkami. Skončil na policejní služebně

Narušování veřejného pořádku, koupání v městské kašně, neuposlechnutí výzev strážníků a peprné výrazy na jejich adresu skončily v pondělí nad ránem pro sedmatřicetiletého muže převozem na policejní služebnu. Za několik přestupků proti veřejnému pořádku mu hrozí pokuta až 10 tisíc korun.  

V pondělí 27. března v půl jedné ráno spatřil operátor městského kamerového systému na Náměstí Přemysla Otakara II. několik mužů, kteří vybíhali z jednoho z nočních podniků do vozovky a odhazovali své svršky. Na místo mezitím vyjížděla hlídka městské policie. Dotyčným postačila domluva, aby se vrátili dovnitř a přestali narušovat veřejný pořádek.

O několik desítek minut později však operátor městského kamerového systému spatřil jednoho muže z této skupiny uvnitř Samsonovy kašny. Při příjezdu hlídky městské policie se muž právě oblékal. Jakmile spatřil strážníky, dal se na útěk a  zákonné výzvy k zastavení se nesetkaly s odezvou. K nedobrovolnému zastavení došlo až ve chvíli, kdy utíkající muž zakopl a upadl na zem. Strážníci si poté z jeho úst vyslechli na svou adresu řadu vulgárních výrazů. Odmítnutí prokázat totožnost a nastoupit do služebního vozidla k převozu na policejní služebnu nakonec skončilo pro muže nasazením služebních pout. Policistům z Obvodního oddělení Policie ČR – město se podařilo zjistit, že se jedná o sedmatřicetiletého občana z Českých Budějovic. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 2,26 ‰, napodruhé 2,33 ‰. Strážníci ho po poučení o dalším postupu z místa propustili.

Sedmatřicetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková