Podnapilý muž narušoval průběh ½ Maratonu

Sedmačtyřicetiletý muž se v sobotu večer posilnil alkoholem v jedné z místních restaurací. Při odchodu z provozovny se však připletl do trasy běžeckého závodu a vážně narušil průběh akce. Zasáhnout proti němu museli strážníci, které na pomoc přivolali přítomní pořadatelé. Muž skončil v poutech na protialkoholní záchytné stanici.

Na oznámení o podnapilém muži, který se pohybuje po trase běžeckého závodu na Pražské třídě, vyjížděla hlídka městské policie v sobotu 2. června před půl desátou večer. Strážníci po příjezdu na místo museli výtržníka z vymezeného prostoru vyvést. Muž však nehodlal se strážníky spolupracovat a odmítl prokázat svou totožnost. Jeho náhlému odchodu museli strážníci zabránit použitím donucovacích prostředků a nasazením služebních pout. Přítomní pořadatelé akce strážníkům popsali, že když se muž připletl do trasy závodu, snažili se ho odtud vykázat. Jenomže to muže rozzuřilo tak, že jim začal vyhrožovat ublížením na zdraví.

Strážníci muže poté převezli k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici. Zde se ukázalo, že se jedná o sedmačtyřicetiletého občana z Českobudějovicka. Muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ten mu hrozí pokuta do 10 tisíc korun.

V době konání letošního ½ Maratonu v Českých Budějovicích k žádnému dalšímu narušení veřejného pořádku v souvislosti s běžeckým závodem nedošlo. V rámci dopravního opatření bylo z běžecké trasy odtaženo celkem 15 motorových vozidel.

Autor: Mgr. Věra Školková