Podnapilý muž ležící na parkovišti náhle ožil, skončil v poutech na záchytné stanici

Muž ležící mezi zaparkovanými vozidly v Riegrově ulici vzbudil v sobotu večer pozornost náhodných svědků. Na místo vyjížděla hlídka městské policie. Jak se ukázalo, jim známý muž byl silně podnapilý a nemohl se téměř postavit na nohy. I přes to odmítal uposlechnout zákonných výzev strážníků a snažil se odejít. Skončil v poutech na záchytné stanici.

V sobotu 26. února v půl osmé večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém muži ležícím mezi zaparkovanými vozidly v Riegrově ulici. Strážníci na místě zastihli jim známého osmačtyřicetiletého muže. Ten se však postavil na vratké nohy a rozhodl se odejít. Snažil se vstupovat pod kola projíždějících vozidel a na zákonné výzvy strážníků nereagoval. Strážníci muže zastavili za použití donucovacích prostředků a nasadili mu služební pouta. Na místo již mezitím mířila rychlá záchranná služba, která si muže převzala. Převoz na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici proběhl za asistence strážníků v sanitním vozidle.

Osmačtyřicetiletý muž se po vystřízlivění bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková