Podnapilý motocyklista se snažil ujet strážníkům

Podnapilého motocyklistu projíždějícího ulicemi města odhalili ve čtvrtek večer českobudějovičtí strážníci. Motocyklista se ještě snažil hlídce městské policie ujet. Marně. Za řídítka motocyklu na dlouho neusedne.

Ve čtvrtek 9. ledna krátce před osmou hodinou večerní prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v centru města. Strážníci v Biskupské ulici spatřili motocykl, který právě vyjel ze Široké ulice. Nejen že jeho řidič projel ulicí proti směru jízdy, jeho dopravní prostředek měl navíc nefunkční zadní světlomet. Strážníci se okamžitě rozhodli motocyklistu zastavit. Muž za řídítky však na výzvu k zastavení nereagoval a snažil se ujet. Hlídce městské policie se ho podařilo zastavit zablokováním vozovky v ulici F. A. Gerstnera. Jak se ukázalo, šedesátiletý řidič měl dobrý důvod, proč se se strážci zákona nesetkat. Z jeho dechu totiž strážníci ucítili alkohol. Následně provedená orientační dechová zkouška skutečně ukázala pozitivní výsledek. Muž nadýchal 0,41 a 0,38 ‰ alkoholu. Strážníci proto na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Šedesátiletého muže nyní čeká pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun, a navíc zákaz činnosti v po dobu 6 měsíců až jednoho roku.

Autor: Mgr. Věra Školková