Podnapilý mladík rozbil pěstí okno trolejbusu

Mladý muž, který se v pátek večer značně posilnil alkoholem, se rozhodl ničit cizí majetek. Na konečné zastávce městské hromadné dopravy rozbil okno stojícího trolejbusu a utekl. Strážníci ho však zanedlouho vypátrali. Jednalo se o jim známého mladíka, se kterým již v minulosti měli co do činění.

V pátek 30. března v jedenáct hodin večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení dispečera dopravního podniku o mladíkovi, který rozbil skleněnou výplň trolejbusu na konečné zastávce městské hromadné dopravy Ant. Barcala. Mladík však na strážníky nečekal. Ti se však od řidiče poškozeného vozu městské hromadné dopravy dozvěděli přesný popis pachatele. Strážníci hned díky dobré místní znalosti věděli, kam se vydat. V blízkosti bydliště podezřelého skutečně zanedlouho spatřili dotyčného mladíka v doprovodu dvou dívek. Mladík zjevně utrpěl krvácející zranění na rukou. Na dotaz strážníků se ani nepokoušel zapírat a strážníky doprovodil místo, kde k poškození trolejbusu došlo. Řidič trolejbusu mladíka skutečně identifikoval jako dotyčného pachatele.

Sedmnáctiletý mladík byl zjevně podnapilý, proto u něj strážníci následně provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 1,79 ‰. Rodiče mladíka se nepodařilo zastihnout, proto strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Po ošetření v českobudějovické nemocnici byl mladík se souhlasem lékařů umístěn k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Šetřením celého případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Čtyři Dvory a pracovníci z Oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková