Podnapilý cestující napadl řidičku trolejbusu

Podnapilý cestující se rozhodl vyřídit si své nevyřízené účty s řidičkou trolejbusu městské hromadné dopravy. V neděli po sedmé hodině ranní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o fyzickém napadení řidičky trolejbusu na konečné zastávce v ulici Ant. Barcala.

Na strážníky již čekali dva řidiči autobusů, kteří jim předali pachatele podezřelého z napadení dotyčné řidičky. Sedmadvacetiletý muž z Českých Budějovic se snažil strážníkům ospravedlnit své jednání. Toho rána dobíhal na zastávku městské hromadné dopravy v centru města, aby stihl trolejbus jedoucí na sídliště Máj. Jenže řidička trolejbusu údajně zavřela dveře těsně před jeho nástupem a odjela. Muž nelenil a naskočil do dalšího trolejbusu jedoucího po stejné trase. Na konečné zastávce spatřil dotyčnou řidičku trolejbusu a rozhodl se jí dotázat, z jakého důvodu mu ujela. Jenže ústní vyřizování události nakonec skončilo fyzickým napadením řidičky. Dalšímu incidentu zabránili řidiči trolejbusů, kteří přispěchali své kolegyni na pomoc.

Strážníci u muže podezřelého z napadení zjistili, že k jeho jednání jistě přispěl také alkohol. Orientační dechovou zkouškou na alkohol mu naměřili 1,87 ‰. Napadená devětatřicetiletá řidička naštěstí nebyla nijak zraněná. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Autor: Mgr. Věra Školková