Podnapilého řidiče sledovala městská kamera, strážníkům neunikl

V neděli 9. března strážníkům neunikl podnapilý řidič, který se pokusil odjet i se svými společníky z odpoledního dýchánku osobním vozidlem. To však ještě netušil, že ho sleduje městská kamera.

Kolem jedné hodiny odpolední spatřila obsluha městského kamerového systému skupinu osob zjevně posilněných alkoholem, které postávaly na Náměstí Přemysla Otakara II. vedle zaparkovaného osobního vozidla. Jejich chování vzbuzovalo podezření, že se chystají tímto vozidlem odjet. O třicet minut později skutečně do vozidla nastoupili tři muži, z nichž jeden usedl za volant. Vzápětí se rozjel směrem na Senovážné náměstí. Vozidlo však již následovala hlídka městské policie, která řidiče vzápětí zastavila.

Dvacetiletý řidič na výzvu strážníků předložil všechny potřebné doklady k řízení vozidla. Do té doby bylo vše v pořádku. Strážníci však vzápětí přistoupili k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Ta ukázala výsledek 0,57 ‰ a 0,55 ‰. Strážníci na místo přivolali hlídku policie ČR, která řidiči zakázala další jízdu a celý případ si převzala k dalšímu šetření.

Za přestupek podle zákona o provozu na pozemních komunikacích hrozí řidiči pokuta od 2 500 do 20 000 korun a zákaz činnosti od 6 měsíců do 1 roku.

Autor: Mgr. Věra Školková