Podnapilé hochy museli z autobusu vyprovodit až přivolaní strážníci

Mladíci posilnění alkoholem odmítli opustit autobus městské hromadné dopravy. Řidič autobusu je vyloučil z přepravy pro své nepřípustné chování. Během jízdy měli mít mezi sebou slovní i fyzickou rozepři. Skupinka šesti mladíků uposlechla až přivolané strážníky a autobus mohl pokračovat v další jízdě.

V neděli 29. prosince v sedm hodin večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o podnapilých mladících v autobuse městské hromadné, kteří se mají slovně i fyzicky napadat. Řidič autobusu mladíky vyloučil z přepravy, ale ti odmítli vystoupit. Autobus stál v jedné ze zastávek v ulici Strakonická. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie. Strážníci mladíky vyzvali, aby opustili prostor autobusu, čehož uposlechli a autobus mohl pokračovat v jízdě.

Strážníci všech šest mladíků vyzvali k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Hned u čtyř chlapců vyšla zkouška s pozitivním výsledkem od 0,38 do 1,29 promile. Dvěma chlapcům přitom bylo teprve čtrnáct let. Další dva byli o rok starší.

Strážníci o události vyrozuměli jejich rodiče. Ti se postupně dostavili na místo události a své děti si převzali do péče. Zároveň byli seznámeni se skutečností, že událost bude předána jako podnět na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu k dalšímu řešení.