Podnapilé děti se zpozdily s návratem domů

Teprve třináctiletou dívku a patnáctiletého chlapce nalezli strážníci v sobotu večer ve společnosti starších kamarádů, oba nezletilí nadýchali víc jak 1 promile alkoholu.

V sobotu 11. listopadu krátce před devátou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie do Zachariášovy ulice na oznámení o dvou pravděpodobně nezletilých dětech pod vlivem alkoholu. Strážníci po příjezdu na místo zastihli šestičlennou skupinu. Kontrolou jejich totožností zjistili, že ve společnosti kamarádů starších osmnácti let se nachází i třináctiletá dívka a patnáctiletý chlapec. Chování obou dětí skutečně prozrazovalo požití alkoholu. To se také vzápětí prokázalo. Orientační dechová zkouška na alkohol ukázala u třináctileté dívky výsledek 1,04 ‰, u patnáctiletého chlapce dokonce 1,75 ‰. Jejich starší kamarádi popřeli, že by jim alkohol sami poskytli. Kde však k němu přišli, to dívka ani chlapec strážníkům neprozradili.

Strážníci poté předali nezletilce do rukou jejich rodičů. Ukázalo se, že oba kamarádi si bez povolení rodičů prodloužili večerní procházku a nevrátili se domů včas. Šetřením celého případu se budou nyní zabývat sociální pracovníci z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková