Podnapilá žena obtěžovala zákazníky benzínky, skončila v poutech

Podnapilá žena vrávorající po areálu benzinové čerpací stanice na sídlišti Máj překvapila ve středu brzo ráno řidiče přijíždějících k čerpacím stojanům. Zákazníci nebyli ušetřeni ani jejích peprných nadávek. Zasáhnout museli českobudějovičtí strážníci. Žena nakonec skončila v poutech na záchytné stanici.

Ve středu 31. července v sedm hodin ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilé ženě na benzinové čerpací stanici v ulici Milady Horákové. Strážníci jí nalezli u pokladny, kde obtěžovala přítomné zákazníky. Zjevně podnapilá žena však se strážníky odmítala komunikovat. Ústním sdělením její totožnosti spolupráce s nimi skončila. Na opakované zákonné výzvy strážníků nereagovala a pokoušela se odejít. Když se začala aktivně bránit zákroku strážníků, skončila v poutech. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u ní ukázala výsledek 2,46 ‰. O několik minut později strážníci předali třicetiletou ženu do rukou zdravotního personálu na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Událost však bude mít pro třicetiletou ženu dohru. Za přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci jí hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková