Podnapilá matka spala v parku, pozornost vzbudil její plačící syn

Opuštěného plačícího chlapce na dětském hřišti nalezli ve čtvrtek v podvečer návštěvníci parku Stromovka. Jak se později ukázalo, jeho matka byla nedaleko. Její stav však neumožňoval starat se o dítě. Žena nadýchala 2,46 ‰ alkoholu. Ženu i syna si nakonec z rukou sociální pracovnice převzal otec dítěte. Případ bude mít dohru u oddělení sociálně právní ochrany dítěte českobudějovického magistrátu.

Ve čtvrtek 23. července krátce po šesté hodině večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o opuštěném chlapci na dětském hřišti v parku Stromovka. Při příjezdu na místo se strážníci od přítomných svědků dozvěděli, že se jim mezitím podařilo nalézt matku chlapce. Ta spala v parku nedaleko odtud. Jak strážníci vzápětí zjistili, pětačtyřicetiletá žena byla zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Když jí strážníci vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, žena se snažila průběh dechové zkoušky neustále narušovat. Nakonec se podařilo zkoušku provést s výsledkem 2,46 ‰ alkoholu. Strážníci se ženy dotázali na její blízké příbuzné, kteří by se o jejího šestiletého syna mohli postarat do odeznění její intoxikace. Pokusy telefonicky se spojit s jejím manželem však byly marné. Strážníci proto na místo přivolali pracovnici oddělení sociálně právní ochrany dětí a zároveň zdravotnickou záchrannou službu k posouzení zdravotního stavu podnapilé ženy.

Mezitím se k ženě s chlapcem přihlásil muž, který se označil za otce dítěte. Za přítomnosti sociální pracovnice si muž svou ženu i syna převzal do své péče. Zároveň byl poučen o tom, že případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.             

Autor: Mgr. Věra Školková