Podnapilá matka odešla v noci z domova. Doma ponechala své tříleté dítě svému známému

Osmatřicetiletá žena ve čtvrtek v noci odešla z domova. Přitom zde zanechala svého hosta i se svou tříletou dcerou. Sama se vydala do ulic jihočeské metropole. V pátek krátce po půlnoci ji nalezl náhodný kolemjdoucí ležet na Lannově třídě. Žena byla silně podnapilá a neudržela se na nohou. Skončila na protialkoholní záchytné stanici. Celý případ si převzali k dalšímu šetření pracovnice z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

V pátek 29. března vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilé ženě ležící na Lannově třídě. Strážníci na místě zjistili, že žena pod vlivem alkoholu není schopna udržet se na nohou. Strážníci proto rozhodli o jejím převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Když se ženu chystali předat do rukou zdravotnického personálu, osmatřicetiletá žena z Českobudějovicka se strážníkům svěřila, že má doma malé dítě.

Strážníci požádali o součinnost hlídku policistů z Obvodního oddělení Policie ČR Lišov, která se vydala do místa bydliště dotyčné ženy. Policisté skutečně zjistili, že v místě daného bydliště se nachází tříletá dívenka ve společnosti matčina známého. Muž údajně přišel ke své známé na pozvání ke společně strávenému večeru. Když však žena z neznámých důvodů muže zanechala v bytě a odešla neznámo kam, nemohl zde ponechat samotné dítě. Strážníci na základě zjištěných skutečností přivolali pracovnici z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Na její rozhodnutí byla dívenka do doby, než si ji převezme matka nebo jiný zákonný zástupce, převezena k pobytu v českobudějovické nemocnici.

Autor: Mgr. Věra Školková