Podnapilá matka dítěte napadla ženu, její partner později udeřil strážníka pěstí do hlavy

Pobyt podnapilé ženy s malým dítětem v pohostinském zařízení začal napadením jiné návštěvnice, po příjezdu podnapilého partnera agresorky událost eskalovala a skončila dokonce napadením zasahujícího strážníka. Jeho zranění si vyžádalo lékařské vyšetření. Podezření z přečinu násilí proti úřední osobě bude předmětem šetření Policie ČR.

V pátek 18. února v deset hodin večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o napadení ženy v jedné z restaurací na sídlišti Vltava. Strážníci na místě zastihli poškozenou ženu i údajnou útočnici. Ta měla údajně zareagovat na nesouhlasnou poznámku návštěvnice k jejímu pobytu s malým dítětem v pohostinském zařízení a fyzicky ji napadnout. Obě společnice matky s dítětem na dotaz strážníků vše zapřely se slovy, že nic neviděly. Poškozená žena nebyla nijak zraněná a po poučení o možnosti dalšího postupu strážníkům sdělila, že událost dále řešit odmítá. S těmito slovy z místa odešla.

Tím však případ neskončil. Strážníci následně matku dítěte podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,2 ‰. Žena zjevně nebyla schopna se o dítě postarat, proto jí vyzvali, aby si do doby odeznění její intoxikace dítě převzal do své péče někdo z blízkých příbuzných. Na místo se po několika desítkách minut dostavil otec dítěte. Strážníci po jeho příjezdu zjistili, že muž také alkohol nevynechal. Orientační dechovou zkoušku se však u něj nepodařilo provést. Muž totiž její provedení záměrně znemožňoval. Mezitím okolo procházela trojice mužů, z nichž jeden se do řešení události vložil pokřikem. Žena učinila výpad proti tomuto muži, jemuž rychle zabránil jeden z přítomných strážníků. Partner dotyčné ženy se však na dotyčného strážníka rozeběhl a udeřil ho zavřenou pěstí do hlavy. Ostatní strážníci muži zabránili dalšímu napadení kolegy použitím donucovacích prostředků a nasazením služebních pout. Mezitím se na místo dostavila přivolaná pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí, která rozhodla o dočasném umístění dítěte na dětském oddělení českobudějovické nemocnice. Muže v poutech si pro podezření z přečinu násilí proti úřední osobě převzali přivolaní policisté. Stav napadeného strážníka si vyžádal lékařské vyšetření.

Autor: Mgr. Věra Školková