Podnapilá dívka ležela na chodníku, bylo jí teprve šestnáct let

Na podnapilou dívku v Krajinské ulici upozornila kolemjdoucí. Slečně bylo teprve šestnáct let. Událostí se bude zabývat odbor sociálně právní ochrany dětí.

V sobotu 5. října krátce před půl třetí ráno přijalo operační středisko městské policie oznámení o podnapilé dívce v Krajinské ulici v centru Českých Budějovic. Oznamovatelka uvedla, že dívka leží na chodníku v podloubí. Dýchala, ale nebylo možné jí probudit. Na místo události byla ihned vyslána hlídka městské policie.

Strážníkům se dívku po několik minutách podařilo probrat. Byla dezorientovaná, nebyla schopna samostatného pohybu a velice špatně artikulovala. Na první pohled bylo zjevné, že byla pod vlivem alkoholu. Dívka se strážníkům pokoušela namluvit, že je jí osmnáct let. Datum narození uvedený v občanském průkazu však ukazoval něco jiného. Dívce bylo teprve šestnáct. Strážníci se pokusili slečnu podrobit orientační dechové zkoušce na alkohol. Ani po několikátém opakovaní zkoušky nebyl test proveden správně a hodnotu alkoholu v dechu se na místě zjistit nepodařilo. Strážníci si na místo přivolali posádku ZZS, která si dívku převzala do další péče.

Událost bude předána jako podnět k dalšímu šetření na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.