Podivné manévry řidiče prozradily alkohol za volantem i zákaz řízení

Snaha o zaparkování vozidla se v sobotu brzo ráno stala podnapilému řidiči osudná. Svědky podivných manévrů řidiče osobního vozidla Mazda na sídlišti Šumava se totiž stali českobudějovičtí strážníci. Jak se ukázalo, řidič se před jízdou posilnil alkoholem. Za volant navíc usedl i přes uložený zákaz řízení motorových vozidel.

V sobotu 12. ledna ve dvě hodiny ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na sídlišti Šumava. V ulici Emy Destinové strážníci spatřili osobní vůz, jehož řidič se snažil zaparkovat přímo v křižovatce. Manévr se však řidiči zjevně nedařil a neustále najížděl na chodník. Když spatřil služební vozidlo městské policie, raději se rozhodl zaparkovat jinde. Jakmile se však rozjel do ulice J. Opletala, strážníci ho zastavili. Důvodné podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu, se vzápětí potvrdilo. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol ukázala výsledek 0,80 a 0,75 ‰. Dvaačtyřicetiletý řidič přiznal, že před jízdou vypil několik sklenic vína. Údajně však měl v úmyslu jen přeparkovat vozidlo. Proto si také sebou nevzal ani doklady potřebné k řízení vozidla. Jak strážníci vzápětí zjistili, žádné ani nevlastnil. Řidič bez rozpaků usedl za volant, i když mu byl uložen zákaz řízení motorových vozidel. Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Dvaačtyřicetiletého muže z Českých Budějovic nyní čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Za řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu mu navíc hrozí pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková