Podezřelé chování prozradilo alkohol za volantem

Jedenatřicetiletý muž z Českých Budějovic usedl v neděli nad ránem za volant osobního vozidla. Předtím se však značně posilnil alkoholem. Strážníkům jej prozradilo jeho podezřelé chování. Orientační dechová zkouška na alkohol u řidiče ukázala alarmující výsledek 1, 73 ‰.

V neděli 10. března krátce po třetí hodině ranní prováděla hlídka městské policie v městské lokalitě Čtyři Dvory. V ulici Oskara Nedbala strážníci před sebou spatřili stojící vozidlo zn. Škoda s rozsvícenými světly. Ve chvíli, kdy se k němu přiblížili, náhle světla zhasla a na sedadle řidiče se krčila mužská postava. Strážníci pokračovali v jízdě, když spatřili, jak se vozidlo rozjíždí. Podezřelé chování řidiče strážníky přimělo vozidlo zastavit. Jak se vzápětí ukázalo, muž za volantem měl dobrý důvod vyhnout se setkání se strážci zákona. Strážníci totiž při jednání s řidičem ucítili alkohol. Jedenatřicetiletý muž přiznal, že se před jízdou posilnil i tvrdým alkoholem. Podrobit se orientační dechové zkoušce na alkohol však odmítl. Když strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, řidič si své rozhodnutí rozmyslel. Na výzvu policistů orientační dechovou zkoušku na alkohol nakonec podstoupil. Na displeji přístroje se ukázal alarmující výsledek 1,73 ‰ alkoholu.

Policisté následně řidiči zakázali další jízdu a celý případ si převzali k dalšímu šetření. Muže nyní čeká sdělení obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: Mgr. Věra Školková