Poděkování

Dobrý den,
chtěla bych tímto ocenit profesionální práci policistů a strážníků MěP zúčastněným na zásahu u Ex 1542 dne 21.7.2017 v Českých Budějovicích.

Doprovod vlaku společně s hlídkou VOD SČR se obrátili na l.158 se žádostí o pomoc se skupinou cca 10 osob, které vlakem cestovaly ze ŽST Kefermarkt. Osoby byly podnapilé a svým hlučným a arogantním chováním obtěžovaly ostatní cestující. Na výzvy vlakového doprovodu ke zklidnění  nereagovaly a jejich hlučnost a agresivita se stále stupňovaly. V ŽST Rybník do vlaku nastoupila dvoučlenná hlídka VOD SČR, ale ani jí se nepodařilo osoby uklidnit. Proto byla do ŽST České Budějovice přivolána policie, která se dostavila na 2.nástupiště ještě před příjezdem vlaku a pomohla zaměstnancům ČD zdárně situaci vyřešit a vyloučit tyto osoby z přepravy.

Děkuji všem zasahujícím příslušníkům PČR i MěP Č.Budějovice za profesionální přístup a za rychlý průběh zásahu, kterému jsem byla osobně přítomna a při kterém bylo zpoždění mezinárodního expresu z důvodu zásahu minimalizováno na pouhé 4 min.

Ještě jednou děkuji a přeji hezký den
Romana H.