Pod rouškou noci užívali drogy, sledovala je městská kamera

Přípravu drogy a její užívání trojicí osob na Sokolském ostrově zachytila v úterý 13. března městská kamera. Na místě zasáhli strážníci.

V úterý 13. března krátce před druhou hodinou ranní spatřil operátor městského kamerového systému na Sokolském ostrově podezřelý pohyb tří osob. Jedna z nich vysypala neznámou látku na plochu displeje mobilního telefonu. Trojice vzápětí začala látku vdechovat. Podezření na návykovou látku se vydala prověřit hlídka městské policie. Strážníci na místě zastihli sedmnáctiletého mladíka ve společnosti svých dvou osmnáctiletých kamarádů. Ti se strážníkům nejprve snažili tvrdit, že neznámou látku nalezli. Jakmile však strážníci vyrukovali s důkazem ve formě kamerového záznamu, obrátili. Přiznali, že se skutečně jedná o omamnou a psychotropní látku, kterou si sami přinesli.

Strážníci na místo mezitím přivolali hlídku Policie ČR. Zda se bude jednat o přestupek nebo trestný čin, bude předmětem dalšího šetření policistů z obvodního oddělení Policie ČR v ulici 28. Října.

Autor: Mgr. Věra Školková