Po muži procházejícím kolem pošty se ohnal pes, jeho majitel odmítl událost řešit

Pes uvázaný před budovou pošty se v pondělí ráno ohnal po muži procházejícím kolem. Zuby mu tak způsobil podlitinu na lýtku pravé nohy. Majitel psa sice po svém příchodu napadenému muži ukázal očkovací průkaz psa, událostí se však dále odmítal zabývat. Napadeného muže na místě ponechal svému osudu. Nezodpovědný majitel psa však postihu neujde. Strážníkům se ho totiž podařilo i se psem vypátrat.

V pondělí 16. prosince v devět hodin ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o napadení psem před budovou České pošty na Pražské třídě. Ke strážníkům se na místě přihlásil poškozený muž, který strážníkům popsal průběh celé události. Dle jeho slov ho napadl pes přivázaný na vodítko před vchodem do budovy, když procházel kolem. Napadený muž ukázal strážníkům nekrvácivé zranění na lýtku pravé nohy, které mu pes způsobil. Lékařské ošetření však pětačtyřicetiletý muž z Prahy odmítl. Dále uvedl, že majitel dotyčného psa se krátce po incidentu dostavil. Když ho napadený muž konfrontoval, majitel psa mu ukázal platný očkovací průkaz svého psa. Událostí se však odmítl dále zabývat. Napadený muž si ještě stačil povšimnout názvu veterinární ordinace, do které majitel se psem dochází. Tam ho také strážníci o několik desítek minut později zastihli. Šestadvacetiletý muž z Českých Budějovic se snažil ospravedlnit tím, že mu údajně někdo psa přivázal na jiné místo, než kde ho on sám zanechal. Strážníkům se svěřil, že do veterinární stanice zamířil za účelem čipování svého psa.

Případem se bude nyní zabývat příslušný správní orgán. Za přestupek proti pořádku v územní samosprávě, ze kterého je majitel psa důvodně podezřelý porušením obecně závazné vyhlášky města, mu hrozí pokuta až 100 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková