Pěstí rozbil výlohu restaurace, mělo jít o sázku

Ve středu 11. dubna v jedenáct hodin večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o mladíkovi, který měl rozbít výlohu u jedné z restaurací v historickém centru města. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie.

Strážníci na místě zjistili, že byla rozbita skleněná výplň vitríny vedle vchodu do restaurace, kde právě probíhala rekonstrukce. Ke strážníkům se přihlásil stavbyvedoucí, který uvedl, že skleněnou výplň rozbil pěstí jeden z dělníků a způsobil si drobné zranění na ruce. Zarážející byl důvod proč? Dvaadvacetiletý dělník strážníkům sdělil, že se vsadil se svými kolegy. Chtěl jim dokázat, že dokáže rozbít lepené sklo vitríny holou rukou, což se mu nakonec podařilo.

Svou roli v podivném chování mladého muže sehrál i alkohol. Hlídka muže podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem 1, 12 promile. Stavbyvedoucí se hlídce zaručil, že skleněná vitrína bude v rámci rekonstrukce opravena. Hlídka si na místo přivolala Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu řešení.