Pes napadl jiného, majitel útočícího psa odmítl incident řešit

V lesoparku Stromovka se v sobotu odpoledne potkali dva psi. Silnému a mohutnému kříženci amerického buldoka se však nelíbilo, že pobíhající fena Kavalíra King Charlese španěla se přiblížila k jeho rodině. Napadl jí zuby a způsobil jí krvácející zranění. Majitel agresivního psa však dával incident za vinu napadené feny. Ke všemu verbálně napadl jejího majitele. U případu zasahovali českobudějovičtí strážníci.

V sobotu 1. června krátce po třetí hodině odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o napadení psa psem do lesoparku Stromovka. Strážníky na místě oslovil devětadvacetiletý muž s napadeným zvířetem v náručí. Jednalo se o fenu rasy Kavalír King Charles španěl s krvácejícím zraněním na hrudi. Muž strážníkům popsal celý incident. Když cizí pes napadl jeho fenu, setkal se ještě s nadávkami a vyhrožováním újmou na zdraví ze strany majitele útočícího psa. Ten se vzápětí se psem i se svou rodinou vydal k odchodu s tím, že celý incident odmítá řešit. Mezitím strážníci začali po útočícím psovi a jeho majiteli pátrat. Dostihli je ještě v lesoparku v blízkosti rybníka Bagr. Muž v doprovodu ženy a dvou dětí incident s cizím psem přiznal. Hájil se však tím, že na vině byla cizí fena. Ta se měla přiblížit k jeho dětem a kříženec amerického buldoka je údajně chtěl bránit. Jak strážníci vzápětí zjistili, útočící pes nebyl ani přihlášen k poplatku ze psů.

Případem se bude nyní zabývat správní orgán. Za porušení obecně závazné vyhlášky města čeká majitele psa pokuta až 100 tisíc korun. K tomu je povinen poskytnout majiteli zraněné feny veterinární potvrzení o tom, že jeho pes není nakažen vzteklinou. A nejen to. Majitel zraněného zvířete může po něm požadovat náhradu škody.

Autor: Mgr. Věra Školková