Padesátiletý „neřidič“ se vydával za svého bratra

Padesátiletý muž se vydával za svého třiačtyřicetiletého bratra. Měl k tomu totiž pádný důvod. Když ho ve čtvrtek před polednem zastavili strážníci za dopravní přestupek, snažil se tak zakrýt, že nikdy nevlastnil oprávnění k řízení motorových vozidel. Pravda však brzy vyšla najevo. Muže z Táborska nyní čekají potíže se zákonem.

Ve čtvrtek 20. září dopoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v okolí vlakového nádraží v Nádražní ulici. Krátce po jedenácté hodině strážníci spatřili vozidlo zn. Škoda Octavia, vyjíždějící ze Žižkovy ulice. Jelikož řidič vozidla nerespektoval zákazové dopravní značení, strážníci ho vzápětí zastavili. Když však muže za volantem vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla, řidič se začal vytáčet. Údajně je zapomněl ve spěchu doma. Udal pouze své jméno a datum narození, adresu bydliště však neznal. Strážníkům se snažil vysvětlit, že před nedávnem změnil bydliště a adresu si nepamatuje. Strážníci ho proto ke zjištění totožnosti převezli na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Zjištěná totožnost však neodpovídala tomu, co muž strážníkům uvedl. Jak se vzápětí ukázalo, padesátiletý muž z Táborska se vydával za svého bratra. Důvod byl zřejmě ten, že sám nikdy nezískal oprávnění k řízení motorových vozidel. Z policejní služebny musel muž odejít po svých a za volant osobního vozu již neusedne.

Padesátiletý „neřidič“ se bude nyní zpovídat z přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, za který mu hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz činnosti v trvání jednoho roku až dvou let.

Autor: Mgr. Věra Školková