Ostrou hádku u Malého jezu vyvolala podnapilá čtveřice

Hádka čtyř dospělých osob v doprovodu čtyřletého chlapce u Malého jezu, která se odehrála v neděli večer, skončila pro některé z nich neslavným koncem. Zasáhnout museli strážníci. Událost bude mít dohru jak pro agresivního devětatřicetiletého muže, tak i pro podnapilou matku malého chlapce.

V neděli 29. dubna krátce před osmou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie k Malému jezu v Havlíčkově kolonii. Skupina podnapilých osob měla vyvolat hádku s dalšími návštěvníky místního občerstvení a došlo i na ruční vyřizování sporu. Odtrhnout je od sebe museli náhodní svědci. Dotyčná čtveřice v doprovodu malého chlapce se poté rozhodla odejít.

Strážníci osoby podle popisu svědka zastihli nedaleko. Žena držící v náručí malého chlapce měla zjevné problémy s chůzí a několikrát upadla. Jiný muž ze skupiny neustále vykřikoval, že se vrátí k Malému jezu a bude pokračovat v náhle ukončeném konfliktu. Na výzvu strážníků se nakonec uklidnil a usedl na lavičku. Orientační dechová zkouška, kterou strážníci provedli u celého osazenstva, ukázala výsledek více než 2 ‰. Matka čtyřletého chlapce nadýchala 1,35 ‰. Strážníci mezitím na místo přivolali pracovnici sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu, která rozhodla o převozu čtyřletého chlapce do českobudějovické nemocnice. Další šetření případu bude v režii oddělení sociálně právní ochrany dětí.

V té době však měli strážníci stále plné ruce práce se zbývající trojicí, která se rozhodla pro návrat na místo, kde všechno začalo, a bude pokračovat ve vyřizování svých účtů. Devětatřicetiletý muž, který od začátku zákroku strážníků neustále vykřikoval, neváhal a rozhodl se k odchodu. Na výzvy strážníků nereagoval. Ti následně rozhodli o převozu muže na protialkoholní záchytnou stanici. Muž však se svým dalším osudem nesouhlasil. K pobytu na protialkoholní záchytnou stanici musel být nakonec převezen v poutech strážníků. Ostatní se poté z místa rozešli do svých domovů.

Devětatřicetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ten mu hrozí pokuta do 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková