Oslavu narozenin ukončil vandalský čin před zraky strážníků

Oslava narozenin v centru jihočeské metropole skončila pro jednoho z trojice mladých mužů v pondělí odpoledne zásahem strážníků. Dvacetiletý muž se totiž nejprve pustil do křížku se svým kamarádem a potom se rozhodl rozbíjet sklo o historickou kašnu. Svědky události se náhodně stala hlídka městské policie, která okamžitě zakročila. Vandal si na své konto připsal několik přestupků.

V pondělí 7. února v půl šesté odpoledne prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na Náměstí Přemysla Otakara II. Strážníci náhle spatřili v blízkosti kašny postávat trojici zjevně podnapilých mužů, kteří se vyznačovali velmi hlasitým projevem. Dva z nich se přitom náhle pustili do vzájemné potyčky. Strážníci proto zamířili na místo a okamžitě zasáhli. Účastníci sice ve vzájemné potyčce ustali, jeden z nich však začal házet sklo a další předměty na kamennou kašnu. Jeho vandalské počínání museli strážníci ukončit použitím donucovacích prostředků. V muži následně zjistili dvacetiletého muže z Jindřichohradecka. Ten na výzvu strážníků způsobený nepořádek uklidil. Ke škodě na historické památce naštěstí v důsledku jeho počínání nedošlo. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u mladého muže ukázala výsledek 1,73 ‰. Po poučení o dalším postupu ho strážníci v doprovodu jeho kamarádů z místa propustili.

Dvacetiletý muž se po vystřízlivění bude zpovídat nejen z přestupku znečištění veřejného prostranství a pokusu o poškození cizího majetku, ale i přestupku proti občanskému soužití. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková