Opakovaně žebrají a popíjejí alkohol na zastávce autobusu

Ve čtvrtek 16. března řešili strážníci případ dvou bezdomovců, kteří opakovaně narušují veřejný pořádek v Nádražní ulici.

Kolem sedmé hodiny večerní prováděla pěší hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v okolí vlakového a autobusového nádraží. Před vchodem do obchodního centra Mercury strážníky oslovila žena, která si stěžovala na jednání muže bez domova. Zjevně podnapilý bezdomovec ženu obtěžoval na nedaleké zastávce autobusu a požadoval po ní finanční hotovost a cigarety. Strážníci se vydali na uvedené místo, kde již zdálky spatřili známého bezdomovce. Ten se nejistým krokem proplétal mezi lidmi a zastavoval je. Jakmile nepochodil, přesunul ke svému společníkovi sedícímu opodál, kde si spolu začali notně přihýbat z plastové lahve s vínem. Jakmile spatřili strážníky, věděli již, co je čeká. Oba dva dobře vědí, že v těchto místech je obecně závaznou vyhláškou města zakázáno jak žebrání, tak požívání alkoholu. Za podobné přestupky byli totiž oba již několikrát v minulosti oceněni. Zákony však nadále odmítají respektovat.

Osmatřicetiletý muž z Písecka i jeho šestapadesátiletý společník z Českých Budějovic se budou zpovídat z přestupku proti pořádku ve věcech územní samosprávy správnímu orgánu. Za přestupek jim každému hrozí pokuta až 30 tisíc korun a muži z Písecka v případě opakovaného přestupku proti veřejnému pořádku i zákaz pobytu na území krajského města.

Autor: Mgr. Věra Školková