Ohlédnutí za víkendem českobudějovických strážníků

Opatření k zajištění veřejného pořádku v souvislosti s 8. ročníkem běžeckého závodu Night Run a fotbalového utkání SK Dynamo - FK Pardubice, které se konaly v sobotu 2. září, zajišťovaly ve spolupráci s Policií čR hlídky Městské policie České Budějovice posílené o desítku strážníků. Kromě 8 odtahů vozidel z místa konání běžeckého závodu na Náměstí Přemysla Otakara II. řešili strážníci pouze jeden případ podnapilého muže ležícího v místě startu závodu. Muž nebyl schopen odejít z místa po svých, strážníci ho proto předali za účelem převozu na protialkoholní záchytnou stanici zdravotnické záchranné službě.

V sobotu 2. října přijalo operační středisko českobudějovické městské policie oznámení o sraženém divočákovi u silnice vedoucí z Písku při vjezdu do Českých Budějovic. Na místo zamířila hlídka městské policie. Strážníci však na místě zjistili, že se nejedná o domnělého sudokopytníka, ale uhynulou kunu. Tu předali do rukou mysliveckého hospodáře.

Téhož dne krátce před jednou hodinou odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o ztracené seniorce na sídlišti Máj. Devadesátiletá žena, která ztratila orientaci, požádala o pomoc jinou ženu stojící na zastávce městské hromadné dopravy v ulici Ant. Barcala. Seniorka pouze ztratila orientaci v místě, strážníci jí proto doprovodili do místa jejího bydliště.

V neděli 3. října v pět hodin odpoledne řešila hlídka městské policie případ na českobudějovické plovárně, kdy jeden z návštěvníků nemohl před vstupem do zdejší sauny řádně doložit potvrzení o bezinfekčnosti. Jeho reakci však pravděpodobně zaměstnankyně plovárny nečekala. Pětapadesátiletý muž z Českých Budějovic totiž začal v afektu po ženě házet vše, co mu přišlo pod ruku. Incident se naštěstí obešel bez zranění. Strážníci na místě zjednali pořádek a případ skončil po dohodě obou stran vzájemným smírem.

Autor: Mgr. Věra Školková