Odpolední dýchánek v cizím bytě skončil zásahem strážníků

Šestadvacetiletá žena pozvala v neděli svého známého, že spolu stráví příjemné odpoledne ve společnosti lahve s alkoholem. Po vypití několika skleniček tvrdého alkoholu se však jejich další plány začaly rozcházet. Muž se snažil o fyzické sblížení se svou společnicí, která však jeho nabídku zásadně odmítla. Dýchánek skončil potyčkou o mobilní telefon patřící pozvanému hostu. Zasahovat museli strážníci i policisté.

V neděli 10. března ve tři hodiny odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o neznámém muži v bytě jednoho z panelových domů na Pražském předměstí. Na místě strážníky oslovil nájemce bytu, ve kterém se měl nacházet neznámý muž. O údajně cizím muži v bytě ho měla informovat jeho spolunájemnice. Třiašedesátiletý nájemce bytu okamžitě přispěchal na pomoc. Když však na zavolání do bytu návštěvník nereagoval, přivolal na pomoc městskou policii. Když potom spolu se strážníky vstoupili do bytu, naskytl se jim pohled na muže potýkajícího se se ženou držící mobilní telefon. Dalšímu napadání strážníci okamžitě zabránili a muži nasadili služební pouta.

Vysvětlení celé události se jim dostalo vzápětí. Šestadvacetiletá žena spolu se svým třicetiletým společníkem, kterého sama pozvala, strávila několik hodin v dobré náladě. Po vypití několika skleniček tvrdého alkoholu se však nepohodli. Muž se totiž hostitelce svěřil, že by měl zájem o fyzické sblížení. Když žena odmítla, údajně již dál nenaléhal. Žena se však rozhodla, že muž již není v bytě vítán. Proto si od muže bez jeho povolení vypůjčila jeho telefon a zatelefonovala svému spolunájemci. Tomu však nepopsala událost tak, jak se odehrála. Místo toho mu tvrdila, že se v jeho bytě nachází neznámý muž. Když mobilní telefon svému nyní již nevítanému hostu odmítla vrátit, muž se jej snažil od ženy dostat násilím. V té chvíli zasáhli strážníci. Oba dva aktéry události následně podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol. U muže ukázal displej přístroje výsledek 1,73 ‰, žena nadýchala 2,33 ‰. K žádnému zranění v důsledku potyčky nedošlo a ani jeden z nich nechtěl událost dále řešit. Tím však případ zcela neskončil. Právoplatný nájemce bytu se po incidentu rozhodl ženu bez platné nájemní smlouvy z bytu vykázat. K opuštění bytu poté vyzvali ženu i jejího návštěvníka přivolaní policisté.

Autor: Mgr. Věra Školková