Odloučení rodiče se přetahovali o nemocné dítě

Přetahování muže a ženy o dítě spatřil při procházení Plachého ulicí v pátek večer náhodný svědek. Že chování dotyčného muže není zcela v pořádku, bylo zřejmé. Proto přivolal na pomoc strážníky. Otec měl sice nárok na čas se svým dítětem, vynutil si ho však zcela nevybíravým způsobem. Celý případ měl dohru na policejní služebně.

Na oznámení o sporu, který si před zraky několika svědků vyřizovali rodiče malého předškoláka, vyjížděla hlídka městské policie v pátek 16. listopadu v sedm hodin večer. Strážníky na místě oslovila rozrušená žena. Ta uvedla, že je matkou šestiletého chlapce, o kterého se před několika minutami strhl spor mezi ní a jeho otcem. Čtyřiatřicetiletá žena uvedla, že důvodem jejich roztržky byla nemoc dítěte. Otec chlapce s ním měl totiž podle stanovené střídavé péče strávit víkend. Žena se mu marně snažila vysvětlit, že mu tentokrát nemůže syna předat kvůli jeho nemoci. Muž si však šel za svým a po krátkém přetahování se mu podařilo usadit dítě do vozu. V úmyslu odvézt si svého syna za jakýchkoliv okolností neváhal ani prorazit část garážových vrat, ze kterých vyjížděl. Při bezhlavém újezdu téměř srazil matku dítěte i jednu ze svědkyň, které se mu postavily do cesty. Zachránilo je jen rychlé uskočení z cesty ujíždějícího vozu.

Strážníci mezitím událost oznámili Policii ČR. O několik minut později obdrželi strážníci informaci, že otec chlapce je již v rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Otec dítěte se bude nyní zpovídat z přestupku proti občanskému soužití. Za něj mu hrozí pokuta až 20 tisíc korun. Kromě toho ho čeká také úhrada způsobené škody na garážových vratech.

Autor: Mgr. Věra Školková