Odhalení alkoholu za volantem čekalo v sobotu ráno hned dva řidiče

V sobotu ráno odhalili českobudějovičtí strážníci za volantem osobního vozidla hned dva podnapilé řidiče. Dvaačtyřicetiletý muž z Českobudějovicka a sedmadvacetiletý muž z Jindřichohradecka neváhali po probdělé noci vyrazit ulicemi jihočeské metropole. Jejich riskantní jednání bude mít pro ně závažné následky.

První řidič na sebe upozornil v sobotu 23. února v půl šesté ráno, kdy nasedal za volant osobního vozidla zn. VW Tiguan. Zjevně podnapilého muže totiž spatřil operátor městského kamerového systému na Náměstí Přemysla Otakara II. Muž měl při nastupování do vozidla zjevné potíže udržet rovnováhu. Když se rozjel a odjížděl Biskupskou ulicí, dostihla ho přijíždějící hlídka městské policie. Když strážníci vozidlo zastavili a řidiče vyzvali k předložení příslušných dokladů k řízení vozidla, bylo z dechu řidiče zřejmé, že pil. Strážníci dvaačtyřicetiletého řidiče podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s alarmujícím výsledkem. Muž poprvé nadýchal 2,14, napodruhé dokonce 2,22 ‰ alkoholu. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která muži za volantem zakázala další jízdu. Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Tř. 28. Října. Řidiče čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Sedmadvacetiletý řidič z Jindřichohradecka se na svou jízdu domů dokonce ještě několik hodin prospal. V sobotu ve čtvrt na šest ráno nastoupil do vozidla zn. BMW, které při příjezdu do krajské metropole zaparkoval též na Náměstí Přemysla Otakara II. Na sedadle pro spolujezdce zřejmě usnul. Po půl osmé ráno však operátor městského kamerového systému spatřil, jak muž přesedá na místo řidiče a vozidlo se rozjíždí. Podezření, že muž je stále pod vlivem alkoholu nebo návykových látek, okamžitě vyjížděla prověřit hlídka městské policie. Strážníci vozidlo zastavili na Zátkově nábřeží. Orientační dechová zkouška na alkohol provedená u řidiče vozidla ukázala výsledek 1,11 a 1,12 ‰. Strážníci celý případ předali do rukou přivolaných policistů. Sedmadvacetiletého muže z Jindřichohradecka nyní čeká stejný osud jako jeho předchůdce.

Celková bilance řidičů pod vlivem alkoholu, odhalených českobudějovickými strážníky, činí od začátku letošního roku 6 případů.

Autor: Mgr. Věra Školková