Od začátku prázdnin strážníci vypátrali šest kradených jízdních kol

Jen od začátku letošních prázdnin se českobudějovickým strážníkům podařilo vypátrat v pořadí již šesté jízdní kolo, které postrádal jeho právoplatný majitel. Strážníci tentokrát narazili na jízdní kolo zn. Apache v rukou pětatřicetiletého muže z Českých Budějovic. Ten tvrdil, že bicykl patří jeho kamarádovi. Skutečnost však byla jiná.

V úterý 13. srpna v půl páté odpoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na sídlišti Máj. V křižovatce ulic Milady Horákové a N. Frýda strážníci spatřili cyklistu svižně jedoucího po chodníku. Strážníky však zaujal nejen cyklista, nýbrž i jeho jízdní kolo. Jeho vzhled totiž odpovídal nedávno odcizenému bicyklu. Strážníci muže jedoucího na kole vzápětí zastavili. Na jejich dotaz k vlastnictví tohoto dopravního prostředku se od pětatřicetiletého cyklisty dozvěděli, že jízdní kolo si vypůjčil od svého kamaráda. Jak se však ukázalo, dotyčný „kamarád“ zcela jistě právoplatným majitelem nebyl. Strážníci totiž zjistili, že jeho skutečný majitel již před časem nahlásil odcizení svého jízdního kola zn. Apache policistům.  

Pětatřicetiletého cyklistu si poté převzala do svých rukou přivolaná hlídka Policie ČR. Jízdní kolo si od strážníků převzali policisté na Obvodním oddělení Policie ČR – město, kteří se budou zabývat dalším šetřením celého případu.

Autor: Mgr. Školková