Obtěžoval hosty v baru, pak utíkal před strážníky. Skončil na záchytce

Třicetiletý muž, který zavítal do jednoho z barů na Pražském předměstí, znepříjemňoval sobotní večer ostatním hostům nevybíravým jednáním. Jeho hlasité pokřikování neminulo ani obyvatele místní čtvrti. Třicetiletý muž skončil na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. Nadýchal bezmála 4 ‰ alkoholu.

V sobotu 18. května krátce po deváté hodině večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o agresivním návštěvníkovi do jednoho z barů na Pražském předměstí. Muž měl podle slov zdejšího zaměstnance hrubým jednáním obtěžovat ostatní hosty a bezdůvodně poškozovat svůj majetek. Když však zjistil, že na místo míří hlídka městské policie, na nic nečekal a vzal nohy na ramena. Strážníci však výtržníka odpovídajícího popisu dostihli nedaleko. Jakmile muž strážníky spatřil, dal se na útěk. Strážníci ho pronásledovali po pěší lávce přes řeku až na sídliště Vltava. Muž přitom na jejich zákonné výzvy k zastavení nereagoval a pokračoval v útěku. Vzápětí byl však strážníky dopaden. Jak se ukázalo, třicetiletý muž z Českých Budějovic jednal pod vlivem nejedné sklenky alkoholu. Orientační dechová zkouška na alkohol totiž ukázala výsledek 3,54 ‰. Muž ukončil vzrušující večírek pobytem na protialkoholní a protitoxikomanické stanici, kam ho strážníci vzápětí převezli.

Případ tím však pro třicetiletého muže neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ten mu hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková