O páteční noci měly hlídky městské policie napilno

Rušení nočního klidu kouřícími hosty restaurací a barů a asistence zdravotnickým záchranářům při převozech podnapilých pacientů zaměstnalo hlídky městské policie po celou páteční noc.

V pátek 6. dubna po jedenácté hodině večerní vyjížděla hlídka na oznámení o rušení nočního klidu kuřáky postávajícími před jedním z barů v České ulici. Skupinka se však rozhodla, že ke kuřácké chvíli patří i náležitě hlasitá hudba a tanec. Po příjezdu strážníků svou zábavu ukončili a klidně se rozešli. Podobný scénář řešila hlídka městské policie o deset minut později v ulici J. Š. Baara. Spánek místních obyvatel rušilo několik kuřáků postávajících na ulici. Strážníci i zde zjednali klid.  V sobotu 7. dubna v půl jedné ráno vyjížděla hlídka na Lidickou třídu do jednoho z místních barů. Obyvatelé ulice nemohli spát díky hlasité hudbě vycházející zevnitř. Nebylo divu. Bar měl otevřené dveře dokořán. Po jejich uzavření a ztlumení hlasitosti hudby zavládl na místě klid.

V průběhu noci strážníci také asistovali ve 4 případech zdravotnickým záchranářům u převozu podnapilých osob. Přítomnost strážníků si po desáté hodině večerní vyžádalo zdravotnické ošetření zraněného muže na Lidické třídě. V jedenáct hodin večer doprovázeli strážníci třiačtyřicetiletého muže z Jindřichohradecka v sanitním voze zdravotnické záchranné služby k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici. O několik minut později dohlížela další hlídka městské policie převozu zraněného sedmapadesátiletého muže bez domova k ošetření na úrazové ambulanci. Poslední asistenci při zásahu zdravotnické záchranné služby strážníci prováděli krátce před půlnocí. Při ní pomohli zdravotníkům umístit na lůžkové oddělení protialkoholní záchytné stanice muže, který musel být předem ošetřen na úrazové ambulanci.

Autor: Mgr. Věra Školková