O páteční noci měli strážníci napilno

Mrazivá páteční noc z 20. na 21. ledna přinesla strážníkům případy obvyklé spíše pro letní období. Vyjížděli totiž k několika stížnostem na rušení nočního klidu. Dva případy se udály v centru města, kdy noční klid rušili příliš hluční hosté a hlasitá reprodukce z místních restauračních podniků. Dva případy potom strážníci řešili na sídlišti Máj, kde k rušení nočního klidu docházelo ze strany neohleduplných sousedů. Ve všech případech se strážníkům podařilo zjednat nápravu a k jejich vyřešení postačila domluva.

Strážníci o páteční noci nezaháleli. Kromě stálých činností, jako je v době mrazivých nocí například kontrola bezdomovců, asistovali ve dvou případech zdravotníkům při převozech pacientů na protialkoholní záchytnou stanici a ve třech případech řidičům vozidel městské hromadné dopravy při vykázání osob porušujících přepravní podmínky.

Hvězdou páteční noci byla však postava, která byla kolem jedné hodiny ranní spatřena obsluhou městského kamerového systému v ulici Karla IV. Ta metala přemety a předváděla další gymnastické prvky přímo na místní komunikaci. Strážníci na místě zastihli dvaadvacetiletého muže z Českokrumlovska a poučili ho, že svým jednáním ohrožuje bezpečnost a plynulost silničního provozu. Mladému muži postačila domluva k tomu, aby ustal ve své tělovýchovné činnosti a z místa odešel.