O dva psy a kočku je nucen starat se syn chovatelky

Podezření na týrání dvou psů a jedné kočky řešili strážníci v neděli večer v jednom z bytů na Rudolfovské třídě. Zanedbávání péče o zvířata oznamoval syn dotyčné chovatelky. Ta se totiž v bytě zdržuje jen zřídka. Muži není osud zvířat lhostejný, a tak se o ně chodí sám starat.  

Na oznámení o zanedbávání péče o tři domácí zvířata vyjížděla hlídka městské policie v neděli 27. ledna v sedm hodin večer na Rudolfovskou třídu. Strážníky na místě kontaktoval čtyřiadvacetiletý muž, který je vzápětí uvedl do bytu jeho matky. Muž strážníkům vysvětlil, že jeho matka chová dva psy a kočku, o které se téměř nestará. V minulosti byla údajně zvířata i několik dní zavřená v bytě a trpěla nedostatkem vody i potravy. Když mladý muž zjistil, jak se věci mají, začal se o zvířata starat sám. O tom, že zvířata zjevně díky němu nedostatkem potravy netrpí, se strážníci sami přesvědčili. Situaci popsanou jeho slovy potvrdila i žena ze sousedního bytu.

Strážníkům se mezitím dokonce podařilo telefonicky kontaktovat samotnou majitelku zvířat. Nechyběly vytáčky a tvrzení, že mezi ní a synem platí domluva, že se v případě potřeby o zvířata postará. Adresu svého skutečného bydliště však žena odmítla strážníkům sdělit. Čtyřiadvacetiletý muž přislíbil, že se o zvířata postará do doby, než bude rozhodnuto o jejich osudu. Případem se bude nyní zabývat příslušný správní orgán. V případě uznání viny hrozí pětašedesátileté ženě za týrání zvířat pokuta až 500 tisíc korun, případně jejich odebrání.

Autor: Mgr. Věra Školková