Noční potyčka před nádražím ukázala na podezření z trestného činu

Potyčka mezi dvěma muži v Nádražní ulici vzbudila ve čtvrtek v noci pozornost veřejnosti. Událost neunikla ani bystrému oku městské kamery. Osmnáctiletého útočníka vypátrali strážníci, kteří ho pro podezření z trestného činu předali do rukou policistů.

Ve čtvrtek 12. prosince krátce po jedné hodině ranní spatřil operátor městského kamerového systému v Nádražní ulici potyčku dvou mužů. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Útočník však na strážníky nečekal. Ti zde zastihli pouze napadeného muže. Dvaasedmdesátiletý muž z Českých Budějovic strážníkům popsal, že ho napadl neznámý muž a snažil se mu odcizit z ruky tašku. Když svůj majetek bránil, muž ho několikrát udeřil rukama i nohama. Nabídku lékařského ošetření napadený muž odmítl. Strážníkům poté udal popis útočníka i jeho mladšího společníka. Hlídky městské policie okamžitě začaly v okolí pátrat po osobách odpovídajících popisu. Strážníci skutečně o chvíli později dotyčnou dvojici nalezli na Rudolfovské třídě. Oba dva muži sice zapírali, nakonec však přiznali, že se v blízkosti vlakového nádraží dostali do konfliktu s neznámým mužem. Důvodem měly být údajné verbální urážky z úst neznámého. Tvrzení osmnáctiletého muže a jeho šestnáctiletého společníka však vyvrátil další náhodný svědek události. Ten se strážníkům svěřil, že napadenému muži přispěchal na pomoc a útočníka zahnal. Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Případ však neskončil také pro šestnáctiletého mladíka z Jindřichohradecka, který byl společníkem útočníka. Jak se totiž ukázalo, mladík při pobytu v jihočeské metropoli hojně popíjel alkohol. Orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 1,77 ‰ a 1,58 ‰. Kde mladý muž k alkoholu přišel, se strážníkům nesvěřil. Ti mladíka následně předali zdravotnické záchranné službě, která ho za asistence strážníků v sanitním vozidle převezla k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici. Případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí příslušného obecního úřadu.

Autor: Mgr. Věra Školková